POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Do czego wykorzystywane są bloczki z betonu komórkowego?

Materiał partnera:

W budownictwie stosowane są różnego rodzaju materiały do wznoszenia konstrukcji nośnych i działowych. Jednym z takich materiałów są elementy murowe. Wśród nich wyróżniamy między innymi bloczki z betonu komórkowego. Gdzie znajdują one zastosowanie?

Do czego wykorzystywane są bloczki z betonu


Czym jest bloczek z betonu komórkowego?Bloczek z betonu komórkowego to element budowlany, który wykorzystywany jest do budowy ścian jedno- lub wielowarstwowych, wewnętrznych oraz zewnętrznych. Bloczki te znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i rolniczym.

Wyróżnia się wiele rodzajów bloczków z betonu komórkowego. Oprócz różnic w klasie gęstości i wytrzymałości, elementy między sobą różnią się również geometrią powierzchni czołowej. Na przykład firma H+H (hplush.pl) ma w swojej ofercie bloczki:

  • profilowane na pióro i wpust z uchwytem montażowym,
  • profilowane na pióro i wpust bez uchwytu montażowego,
  • gładkie,
  • gładkie z uchwytem montażowym.


Ta sama firma oferuje elementy z betonu komórkowego w trzech standardach jakościowych. Najwyższy z nich to Gold+. Obejmuje on elementy ścienne, które są wyprodukowane w najwyższej jakości. Oznacza to, że mają one najdokładniejszą tolerancję wymiarową, do 1 mm, oraz wąski zakres tolerancji gęstości - do 25 kg/m3. Bloczki są wyposażone w uchwyty i system pióro-wpust oraz cechuje je najwyższa wytrzymałość na ściskanie w odpowiednich klasach gęstości.

Do czego stosowane są bloczki?Bloczki z betonu komórkowego są szeroko wykorzystywane w budownictwie, zwłaszcza jednorodzinnym. Można z nich wykonać ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne, ściany wewnętrzne działowe (nienośne), oddzielenia pożarowego i kompleksowe przegrody ścienne.

Dlaczego warto skorzystać z bloczków z betonu komórkowego?Bloczki z betonu komórkowego są uniwersalnym materiałem budowlanym, o szerokiej palecie zastosowań. Cechują je doskonałe parametry techniczne, takie jak wysoka izolacyjność termiczna przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości i izolacyjności akustycznej. Istotną zaletą jest również łatwość wykonawcza w procesie budowania, bloczki z betonu komórkowego łatwo wmurować, dociąć i obrobić, dzięki czemu można znacząco skrócić czas niezbędny do wzniesienia poszczególnych ścian budynku.