Filtry
-
-

Gdańsk miastem przyszłości

Materiał partnera:

Gdańsk śmiało można zaliczyć do jednego z najatrakcyjniejszych do życia miast w Polsce. Bliskość morza, ogrom terenów leśnych, prężnie rozwijająca się gospodarka, która wpływa bezpośrednio na ilość miejsc pracy oraz dostępność nowych mieszkań w Gdańsku sprawiają, że ilość mieszkańców zwiększa się z roku na rok.

Gdańsk miastem przyszłości


Patrząc w przyszłośćW rankingu Polskich Miast Przyszłości 2050 opracowanym przez Grupę Saint-Gobain i Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością, Gdańsk zajął 4. miejsce, dając się wyprzedzić jedynie Warszawie, Wrocławiowi i Katowicom. W badaniu pod uwagę brane były takie czynniki jak dostępność pracy, mieszkań, infrastruktury miejskiej związanej ze spędzaniem wolnego czasu oraz transport.

- Gdańsk może łącznie poszczycić się 46 inwestycjami certyfikowanymi wielokryterialnie, co w liczbach bezwzględnych nie znaczy wiele w porównaniu z Wrocławiem, Krakowem, a zwłaszcza Warszawą, ale w przeliczeniu metrów kwadratowych powierzchni użytkowej certyfikowanych budynków mieszkalnych na mieszkańca zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce - czytamy w raporcie. Jeśli chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego, Gdańsk - pomimo pandemiczne sytuacji - wciąż może pochwalić się nie najgorszymi wynikami. W samym styczniu 2022 roku, jak podaje portal rynekpierwotny.pl, gdańscy deweloperzy wprowadzili na rynek aż 691 mieszkań. To dziewięciokrotnie wyższy wynik niż w poprzednim miesiącu, tj. dziewięciokrotnie więcej niż miesiąc wcześniej!

Wybierając mądrzeIlość inwestycji powstających na terenie Gdańska jest naprawdę spora. Nowe osiedla wyrastają niczym grzyby po deszczu praktycznie w każdej dzielnicy miasta, co sprawia, że oferta nowych mieszkań w Gdańsku jest naprawdę szeroka. Bez względu na to, czy kupujący szuka inwestycji na obrzeżach miasta, w jego centrum, czy w jego bliskiej okolicy, z łatwością znajdzie mieszkanie dostosowane do swoich potrzeb, oczekiwań oraz stylu życia. Od kameralnych kawalerek po ekskluzywne apartamenty. Wraz z rozrastającą się ofertą nowych mieszkań, coraz prężniej rozwija się gałąź pośrednictwa sprzedaży, w tym również w segmencie mieszkań z rynku pierwotnego. Taka kolej rzeczy wydaje się naturalną, ważne jednak, aby decydując się na współpracę z pośrednikiem, wybrać tego zaufanego.

- W naszej branży najważniejsze jest doświadczenie, zaangażowanie oraz znajomość rynku. Jako pośrednicy mamy szerszą ofertę niż tę, którą prezentuje pojedynczy deweloper. Ezra Home współpracuje z wieloma deweloperami, co oznacza, że jesteśmy w stanie realnie dopasować ofertę do potrzeb naszego Klienta. Mamy też większe możliwości negocjacji ceny - wyjaśnia Ezdrasz Gołaszewski z Ezra Home.

Nowe mieszkania w GdańskuNowe inwestycje na terenie Gdańska, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, to m.in. Osiedle Pastelowe, Neo Jasień, Osiedle Novelo, Osiedle Zdrovo czy Osiedle Horizon. Mieszkania z tych inwestycji są idealną odpowiedzią na potrzeby osób chcących po prostu zamieszkać komfortowo, wygodnie, do tego w dobrej lokalizacji. To również ciekawe propozycje dla osób, które zakup mieszkania traktują jako inwestycję i myślą np. o wynajmie. Co je charakteryzuje? Z całą pewnością to, że za te inwestycje odpowiadają deweloperzy ze sporym doświadczeniem i cieszący się dużym zaufaniem swoich klientów.