POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Sprzedam: Działka - rolna

3 600 000 zł (8 zł / m2), 404600 m2, Pszczyna

Numer oferty: 3850963

18 zdjęć
Na sprzedaż teren rolny o powierzchni ponad 40ha. Stanowią go łąki torfowiskowe nad rzeką Pszczynką, położone w granicach gminy Pszczyna. Teren tych łąk jest ze wszech stron otoczony lasami pszczyńskimi i jest wręcz samodzielną krainą geograficzną. Pomimo niepowtarzalnych walorów przyrodniczych, krajobrazowych i siedliskowych, NIE jest objęty żadną formą ochrony ? ani Natura 2000, ani użytek ekologiczny ani inną. Daje to więc wiele możliwości inwestycyjnych. Można np. bez zasadniczej ingerencji w środowisko wykorzystać tylko jako tereny łowieckie albo upraw leśnych, rekreacji itp. ? otaczające lasy są bardzo bogate w zwierzynę, na słynne polowania przyjeżdżały tu do książąt pszczyńskich koronowane głowy całej Europy. Na terenie tym i wokół niego znajdują się liczne ?ambony? myśliwskie do obserwacji m.in. zwierzyny łownej. Można założyć unikalne siedlisko. Ale można także starać się o pozwolenia na eksploatację torfu i złóż piasku pod warstwami torfu, a powstałe w ten sposób wyrobiska przeznaczyć na budowę stawów hodowlanych. Podłoże torfowe sprawia, że teren ten idealnie nadaje się również na plantację borówki amerykańskiej.

Istnieje również możliwość wydzielenia i sprzedaży części oferowanego obszaru ? np. połowy, ok. 20ha.

Najdogodniejszy dojazd to niecałe 400m dobrze utrzymanym duktem leśnym (fragment drogi należy do nadleśnictwa Kobiór, a pozostały fragment do gminy) od najbliższej gminnej drogi asfaltowej. Istnieje również możliwość dojazdu innymi duktami leśnymi z 3 różnych stron.

Z jednej strony teren zamykają meandry rzeki Pszczynki. W miejscu tym istnieją przyczółki zniszczonego leśnego mostu drewnianego na rzece Pszczynce. W przypadku odbudowy tego mostku, lub wyłożenia dna betonowymi płytami (rzeka jest tu płytka i przejazd po dnie większymi samochodami byłby możliwy), w porozumieniu z nadleśnictwem otwierałaby się również możliwość dojazdu do terenu szeroko utwardzonym duktem leśnym bezpośrednio od drogi wojewódzkiej oddalonej o ok. 1 km. Niedaleko jest również do pokazowej zagrody żubrów pszczyńskich (równo 2km, możliwość dojścia nawet pieszo przez przepiękny las w niecałe 30min).

Tak usytuowany teren, w środku olbrzymiego dziewiczego lasu, możliwy do kupienia przez prywatną osobę, to absolutny unikat, do tego w niewygórowanej cenie!

Ponadto, na chwilę obecną są przyznane wysokie dopłaty na ten grunt.

Powierzchnia 40,46ha

Cena prawdopodobnie nie jest ostateczna...

UWAGA - pomagamy w uzyskaniu indywidualnej zgody ANR na zakup nieruchomości rolnej osobom, które nie spełniają ustawowych wymogów do nabywania gruntów rolnych i nie są rolnikami indywidualnymi !

Umówmy się, a pokażemy tę nieruchomość w całej okazałości.

Zwrócimy uwagę nie tylko na zalety, ale i ukryte niedoskonałości.

Kredyt hipoteczny również pomożemy załatwić, współpracujemy z różnymi bankami, w ramach sprzedaży pomagamy nieodpłatnie we wszelkich formalnościach.

A na miejscu doradzimy w zagadnieniach architektonicznych i budowlanych.

CROPOL NIERUCHOMOŚCI

www.cropol.pl

Mirko Daničić

numer licencji: 11729

Agent prowadzący: Adrian Poznachowski

Telefon: 660 520 310
  • Ogrodzenie: Nie
  • Działka narożna: Nie
  • Pozwolenie na budowę: Nie
  • Siła: Nie
  • Obiekt strzeżony: Nie

Kontakt

Agent prowadzący:

Adrian Poznachowski

tel. 660 520 310

Wizytówka agencji »

Ilość wysłanych formularzy: 0