Menu
-
-

Sprzedam: Działka - komercyjna

1 198 000 zł (60 zł / m2), 19967 m2, Pszczyna - Czarków

Numer oferty: 3880963

8 zdjęć
Na sprzedaż wyjątkowy teren inwestycyjny o unikalnej lokalizacji ? jedyne w tej części Śląska, prywatne grunty budowlano-usługowe położone w środku ogromnego, dziewiczego lasu! I to z gminną asfaltową drogą dojazdową! Jest to teren byłej jednostki wojskowej w Czarkowie...

W skład wchodzi teren prawie 2 ha w jednym zwartym kawałku, o nieregularnym kształcie, z każdej strony otoczony ścianą lasu, przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z podstawowymi usługami. Mapa terenu jest w załączonym pliku graficznym. Cała nieruchomość objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Większość terenu przewidziana jest pod zabudowę wielorodzinną z dopuszczeniem lokalizacji: obiektów o charakterze pensjonatowym, usługowych funkcji towarzyszących w postaci drobnych usług handlu, rzemiosła, gastronomii i rekreacji. Część terenu (pas okalający wzdłuż ściany lasu) przeznaczona jest na zagospodarowanie izolacyjną zielenią parkową, a jeden fragment oddzielnie na usługi zdrowia, rehabilitacji i odnowy.

Natomiast dla inwestora, który miałby inną koncepcję na zainwestowanie tego terenu, jest furtka do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, gdyż w uchwalonym w 2012 r. studium gminy Pszczyna, są to "tereny usług i mieszkalnictwa w zakresie obsługi turystyki i rekreacji". Trzeba przyznać, że taki zapis daje dość szeroki wachlarz możliwości do uszczegółowienia w planie zagospodarowania...

Z uwagi na wyjątkowo indywidualny charakter miejsca i jego dotychczasowej funkcji wojskowej, uzbrojenie terenu w media, jakkolwiek istniejące, nie jest do końca zinwentaryzowane. Jest natomiast możliwe uzupełnienie lub odbudowanie tych sieci przez gestorów mediów.

Druga, sąsiednia część terenu byłej jednostki wojskowej (również na sprzedaż, w ramach oddzielnej oferty) przewidziana jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Ok. 1,5 ha podzielono tam na 12 działek od 8 do 15 ar, przy czym można nabyć każdą z nich z osobna lub też kilka na raz a nawet wszystkie.

Wprawdzie obecny wygląd terenu daje jeszcze miejscami świadectwo jego minionej funkcji, to nowi nabywcy przejmą parcelę przygotowaną: do momentu finalizacji sprzedaży obecny właściciel zobowiązuje się do usunięcia pozostałości starych budynków i fundamentów, wycinki drzewek samosiejek i krzewów, plantowania gruntu oraz oznaczenia granic w terenie.

Dla miłośników przyrody, lasu, dzikiego ptactwa i zwierzyny, amatorów ?kontrolowanego odludzia?, nie ma lepszego miejsca w okolicy. Wychodząc z domu znajdujemy się od razu na niekończących się leśnych szlakach spacerowych i rowerowych. Jednocześnie, dzięki zrealizowanej w ostatnich latach nowej obwodnicy Pszczyny, z Czarkowa jest już szybki i bezproblemowy wyjazd na DK1 w kierunku Katowic i Bielska-Białej.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do deweloperów, szukających dla swych klientów czegoś wyjątkowego, celujących w prestiż i wysokie wymagania a nie w tanie rozwiązania.

Podana cena jest kwotą netto.

Oferta na wyłączność.

Umówmy się, a pokażemy tę nieruchomość w całej okazałości.

Zwrócimy uwagę nie tylko na zalety, ale i ukryte niedoskonałości.

Kredyt hipoteczny również pomożemy załatwić, współpracujemy z różnymi bankami, w ramach sprzedaży pomagamy nieodpłatnie we wszelkich formalnościach.

A na miejscu doradzimy w zagadnieniach architektonicznych i budowlanych.

CROPOL NIERUCHOMOŚCI

www.cropol.pl

Mirko Daničić

numer licencji: 11729

Agent prowadzący: Adrian Poznachowski

Telefon: 660 520 310
  • Ogrodzenie: Nie
  • Działka narożna: Nie
  • Pozwolenie na budowę: Nie
  • Siła: Nie
  • Obiekt strzeżony: Nie

Kontakt

Agent prowadzący:

Adrian Poznachowski

tel. 660 520 310

Wizytówka agencji »

Ilość wysłanych formularzy: 0